Akcja krwiodawstwa 27.09.2011r.

27.09. 2011 r. w naszej szkole odbyła się akcja krwiodawstwa. Krew oddały 22 osoby (uczniowie i nauczyciele). Udało się pozyskać 9l 450 ml krwi.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i mam nadzieję, że to nie ostatnia akcja w naszej szkole.

W ubiegłym roku szkolnym braliśmy udział w VIII edycji Turnieju Szkół „Młoda krew ratuje życie”.

Poniżej przedstawiam wyniki turnieju (dane zaczerpnięte ze strony internetowej PCK Olsztyn):

MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE

Napisał Administrator
wtorek, 05 lipiec 2011
W ostatniej edycji turnieju “Młoda krew ratuje życie” wzięło udział oraz przedstawiło sprawozdania 29 szkół ponadgimnazjalnych z 7 rejonów.
– Bartoszyce (4 szkoły)
– Elbląg (8 szkół)
– Iława (6 szkół)
– Nowe Miasto Lubawskie (3 szkoły)
– Nidzica (3 szkoły)
– Ostróda (2 szkoły)
– Szczytno (3 szkoły)W trakcie trwania programu krew oddało 1812 osób i pozyskano 1122 litry krwi. Wobec braku pełnych danych dotyczących ilości uczniów pełnoletnich, a tym samym danych niezbędnych do wyliczenia wskaźnika aktywności – tj. ilości krwi oddanej w ramach turnieju w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia – postanowiono dokonać tylko oceny i wyróżnienia szkół o największej ilości oddanej krwi.

Najlepsze szkoły:

I miejsce – Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie-135,4 litrów
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach 93,6 litórw
III miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy 85,1 litrów
IV miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2 w Bartoszycach 72,8 litrów
V miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim 68,8 litrów
VI miejsce – Zespól Szkół w Pasłęku 66,6 litrów

Dla trzech najlepszych szkół przygotowano stosowne puchary, a dla pozostałych dyplomy.

Tekst: Andrzej Karski

M.Maciejewska