Wycieczka edukacyjna do Term Warmińskich

Dnia 26 lutego  klasa 2TH wraz z opiekunkami: p. Sylwią Jarzębowicz – Sudujko i p. Mariolą Maciejewską, uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej, której celem było zapoznanie przyszłych hotelarzy z ofertą rekreacyjno – wypoczynkową Term Warmińskich oraz infrastrukturą uzdrowiskową w Lidzbarku Warmińskim. 
Termy Warmińskie to jedyny w naszym regionie obiekt o rozbudowanej bazie rekreacyjnej połączonej z bogatą ofertą noclegową, gastronomiczną i rozrywkową. Na terenie znajduje się strefa aktywna obejmująca jacuzzi, baseny  oraz wieżę ze zjeżdżalniami. Część hotelowa oferuje komfortowo wyposażone apartamenty. Baza konferencyjna składa się z sal konferencyjnych, szatni, restauracji, sali klubowej z barem oraz kręgielnią.
Po obiekcie oprowadzała nas p. Karolina –  manager strefy SPA &WELLNESS, która interesująco przedstawiła organizację pracy w hotelu. Zapoznała młodzież z charakterystyką pracy na różnych stanowiskach: recepcjonisty, ratownika, masażysty itp., a dodatkowo pokazała miejsca, do których nie ma wstępu zwykły gość ośrodka: pomieszczenie z systemem monitorującym baseny, najlepsze apartamenty.
Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie infrastruktury uzdrowiskowej: tężni, Pawilonu Zdrowia, gdzie realizowane będą różnorodne zabiegi lecznicze. Są tu również gabinety fizykoterapii, helioterapii i areozoloterapii. A jednym z ciekawszych miejsc jest grota solna. Naprzeciwko Pawilonu odtworzono tzw. Żabi Staw, który otoczony jest drewnianą ścieżką spacerową.
W 2013 roku Lidzbark Warmiński otrzymał potwierdzenie właściwości leczniczych klimatu, które było jednym z pierwszych elementów do stworzenia w tym mieście Uzdrowiska.
Po spacerze ścieżkami uzdrowiskowymi w Dolinie Symsarny udaliśmy się na przepyszną  pizzę do restauracji „Na Okrągło”.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.