29. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Jak co roku wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Promieniści” wzięli udział
w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbiórce uczestniczyli również absolwenci naszej szkoły.

Pieniądze zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, miedzy innymi:

• zestawy endoskopów laryngologicznych
  • endoskopy giętkie
  • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
  • egzoskopy
  • lasery diodowe
  • nawigacje optyczne otolaryngologiczne
  • koblatory do operacji migdałków
  • aparaty USG i RTG
  • kardiomonitory
  • lampy czołowe
  • lampy operacyjne
  • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego

Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne
w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.

Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom za serce, zaangażowanie, poświęcony wolny czas, za to, że zawsze jesteście gotowi nieść pomoc oraz za to, że można na Was liczyć. Dziękuję: Marysi Strug z klasy III TI, Wiktorii Gorttaler z klasy I TH, Karolinie Kawęckiej
i Andżelice Misior z klasy IV TH, Wiktorii Antosik z klasy III TH, Oliwii Głuchowskiej
i Jakubowi Głuszko z klasy III TMT, Wiktorowi Mokijewskiemu i Jakubowi Sikora z klasy I TMT oraz absolwentowi Damianowi Fidurze oraz Krystianowi Stefanik.

Już dziś zapraszam do udziału w 30. Finale WOŚP w przyszłym roku.

Elżbieta Klimus