WARSZTATY NA TEMAT: ZACHOWANIA RYZYKOWNE PODEJMOWANE W WYNIKU ZAŻYWANIA ŚRODKÓW PSYCHOAKTYWNYCH

W dniach 12-14 czerwca 2017r. klasy II technikum uczestniczyły w warsztatach na temat: „ZACHOWANIA RYZYKOWNE PODEJMOWANE W WYNIKU ZAŻYWANIA ŚRODKÓW PSYCHOAKTYWNYCH”. Zajęcia prowadziła pani Iwona Jedwabnik.

Celem tych warsztatów było uświadomienie młodzieży z jaką łatwością można popaść w uzależnienia oraz jakie niebezpieczeństwa niosą one ze sobą.

Młodzi ludzie, dokonując wyborów dotyczących własnych zachowań, bardzo często kierują się błędnymi przekonaniami o tym, jakiego rodzaju normy panują w grupie i jakiego rodzaju zachowania są popularne wśród ich kolegów. Aktualne badania z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki wskazują, iż wśród młodzieży panuje powszechne przeświadczenie, że duża liczba osób w ich wieku podejmuje różne zachowania ryzykowne, w tym eksperymentowanie, zarówno z legalnymi, jak i nielegalnymi substancjami psychoaktywnymi, a używanie tego rodzaju środków jest coraz powszechniejszym zachowaniem w tej grupie wiekowej, stając się częścią stylu życia współczesnych nastolatków.

Iwona Grygorowicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.