Wojewódzkie drużynowe zawody strzeleckie.

Drużyna LOK Bartoszyce, którą stanowili uczniowie ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach, zajęła I miejsce w Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodach Strzeleckich w strzelaniu z broni – kal. 5,6 mm, w ramach „Finału Szkolnej Ligi strzeleckiej – 2017”, w kategorii juniorów. Zawody odbyły się 22.04.2017 r. w Olsztynie.
Zespół wystąpił w składzie: Wolszczak Damian, Tymcio Piotr i Olszewski Patryk. Uczestnicy rywalizowali  w trzech postawach strzeleckich: stojącej, klęczącej i leżącej. To właśnie pod kątem takich zawodów prowadzona jest w naszym mieście Bartoszycka Liga Strzelecka, w której uczestnicy strzelają w różnych postawach i z różnej broni. Wspomniani uczniowie należą do czołówki strzelców w lidze i są najlepsi wśród juniorów.
Janusz Stolarkiewicz.