Cykl spotkań Witolda Kiejrysa z młodzieżą.

Na przełomie marca i kwietnia  odbył się w bibliotece szkolnej  cykl spotkań z pisarzem Witoldem Kiejrysem. Człowiekiem o niezwykle bogatym życiorysie, pełnym zawirowań, co znajduje swoje odzwierciedlenie w jego twórczości.

W dorobku ma wydane dwie książki poetyckie: “Motyw pocztówki” (2011) i “Elis” (2014). To wielobarwna poetyka dostarczająca wielu wzruszeń estetycznych. Natomiast  powieść wydana w 2017 r.   „Zielony karp i okolica” jest pełną sentymentu opowieścią o latach dzieciństwa, mocno osadzona w realiach dnia dzisiejszego. Książka o próbie odszukania w sobie i swoim życiu jądra, które stanowiłoby zaczyn narodzin zła,  ale też barwna opowieść o latach powojennych widzianych oczami wzrastającego dziecka, aż po wiek młodzieńczy. Wreszcie rozmowa z ojcem, którego brak . Wielu czytelników w tej książce może odnaleźć siebie, pobudzając pamięć i wspomnienia do refleksji, nie tylko nad sobą, ale i nad życiem w rozumieniu uniwersalnym.

Podczas spotkania z młodzieżą  autor  opowiadał o swoim życiu, pasjach, bolączkach, słabościach i zauroczeniach.  Egzemplarz swojej najnowszej powieści „Zielony karp i okolica” przekazał z dedykacją naszej bibliotece.

Jolanta Dowejko