„Mistrz Krzyżówki i Łamigłówki Matematycznej”

W  okresie listopad 2016 – marzec 2017 odbywał się konkurs matematyczny  „Mistrz Krzyżówki i Łamigłówki Matematycznej”, którego zadaniem było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczości, odkrywania reguł i zależności oraz matematycznych zdolności.

Co tydzień, przez 15 tygodni na tablicy obok sali 1/10 pojawiały się zadania, których rozwiązanie wymagało od uczniów nie lada umiejętności – nie tylko matematycznych.

Wśród zadań pojawiały się krzyżówki i rebusy matematyczne, wykreślani, zadania tekstowe, sudoku, rymowanki, bajki  i wiersze matematyczne, zadania z zapałkami, zadania z planimetrii i stereometrii wykorzystywane w życiu codziennym, zadania z cyframi, działaniami i wiele, wiele innych.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły, ale do końca dotrwało 6 uczniów: z klasy 2 TI: Beata Ostrowska, Urszula Ołdak, Magdalena Mikulska i Józef Stocki, a z klasy 2 TMT -Radosław Oramus oraz Patryk Strzałecki.

Ostatecznie wyniki są następujące:
I miejsce: Patryk Strzałecki – 2 TMT,
II miejsce: Magdalena Mikulska – 2 TI,
III miejsce: Urszula Ołdak – 2 TI

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom – nagrody i dyplomy uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego 2016/2017 na uroczystym apelu.

Edyta Kondraciuk – Pieniak