Uczniowie ZSP nr 1 nagrodzeni w konkursach prozdrowotnych

Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia zdrowie to całkowity fizyczny, psychiczny i społeczny dobrostan człowieka, a nie tylko brak choroby lub niepełnosprawność. Kluczową rolę w jego zachowaniu odgrywa styl życia człowieka (według niektórych źródeł wpływa on w 50% na stan naszego organizmu). Jest to zbiór codziennych decyzji, zachowań, wykonywanych czynności oraz nawyków. Składa się on z wielu elementów, do których zaliczamy: mi.in:

• sposób odżywiania,
  • aktywność fizyczną,
  • umiejętności radzenia sobie ze stresem,
  • stosowanie używek (nikotyna, alkohol, środki psychoaktywne),
  • czy unikanie czynników ryzyka.

Na przełomie listopada i grudnia 2019r. uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch konkursach, których tematyka dotyczyła właściwej dbałości o zdrowie. Musieli się w nich wykazać m.in. wiedzą pozwalającą na wdrożenie odpowiednich działań w życiu codziennym, ale także mogli zaprezentować szerszej publiczności swoje talenty plastyczne i literackie.
I tak w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Bartoszyce „Twoje dziecko nie chce FAS” nagrody główne zdobyli:
-Wiktoria Rybak z klasy II TI, Przemysław Trubiło z klasy IV TMt i Paweł Skarul z klasy II TMt – kategoria ulotka lub plakat,
-Agnieszka Ferdycz z klasy IV TH – kategoria film,
-Laura Bachanowicz z klasy IV TH – kategoria literacka.
Rozstrzygnięcie w/w konkursu odbyło się 11 grudnia 2019r.w BDK-u.
Natomiast 13 grudnia 2019r. Laura Bachanowicz reprezentowała ZSP nr 1 w XXVIII Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – kategoria szkoły ponadgimnazjalne, gdzie zdobyła III miejsce.
Jeszcze raz gratulujemy nagrodzonym uczniom!

Opiekunami młodzieży w wymienionych konkursach były
Alina Mikołajczyk i Mariola Maciejewska.

Zobacz więcej informacji o konkursach  na stronach:

XXVIII Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

„Biała Wstążka” przeciw przemocy