III Kongres Przyszłości w Olsztynie

Uczniowie naszej szkoły dzięki uprzejmości starosty powiatu bartoszyckiego pana Jana Zbigniewa Nadolnego uczestniczyli w III Kongresie Przyszłości w Olsztynie . Podczas paneli dyskusyjnych  prelegenci zastanawiali się nad przyszłością naszą i naszego środowiska. Jak nowoczesność może iść w parze z dbałością o środowisko.
Przybliżone zostały możliwości wynikające z robotyzacji procesów, aby przedsiębiorstwa rozwijały się z duchem czasu, zwiększały produkcję i własną konkurencyjność. Gościem specjalnym był Szymon Hołownia z wykładem na temat: Jak robić dobrze? Dowiedzieliśmy się m.in. o tym jak stawiać cele, by wszyscy chcieli do nich dążyć? Jak niechęć, zmęczenie, brak poczucia sensu, przerobić na dobrą energię? Jak zrobić coś z niczego? Jak przełamywać schematy w myśleniu o zewnętrznym świecie, jak sprawniej od innych szukać w nim nisz do własnego rozwoju?