IV DEBATA OXFORDZKA – II ETAP

W piątek 22 marca 2019 r. na zaproszenie organizatorów: Zespołu Szkół w Biskupcu, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach oraz Wydziału Nauk Społecznych w Giżycku, uczniowie Mechaniaka wzięli udział w IV DEBACIE OXFORDZKIEJ – II ETAP. Naszą szkołę reprezentował znany już zespół  klasy IV technikum informatycznego w składzie: Urszula Ołdak, Magdalena Mikulska, Beata Ostrowska i Józef Stocki.
Przypomnijmy, że celem debaty jest nauka umiejętności prezentowania własnych poglądów, umiejętności dyskutowania i słuchania oraz szacunku i tolerancji do osób o innym światopoglądzie.
Uczestnicy – po jednym czteroosobowym zespole –  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach oraz goście z Giżycka: Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN, I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego zmagali się z następującym tezami:
1. Regulamin szkolny nie powinien ingerować w strój ucznia.
2. Prace domowe nie zwiększają efektywności uczenia się.
3. Ograniczenie wolności słowa w Internecie jest konieczne w celu przeciwdziałania mowie nienawiści.
4. Młodym Polakom brakuje patriotyzmu.
Zespół z naszej szkoły, po stronie opozycji, debatował na temat: “Młodym Polakom brakuje patriotyzmu” z uczniami z I Liceum Ogólnokształcącego z Giżycka.
II etap debaty wygrały drużyny z Giżycka, które zmierzą się ze sobą w finale.
Nasza drużyna otrzymała prezenty oraz dyplom za udział w debacie.

Zwycięzcom gratulujemy i  życzymy sukcesów w finale, a uczestnikom z naszej szkoły dziękujemy za udział oraz godne reprezentowanie szkoły!!!!!!!

Iwona Pieniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.