Ekspresem do matury- zajęcia na UWM

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizował  bezpłatny kurs przygotowawczy do matury podstawowej z matematyki. Zajęcia odbyły się w terminie 28.01 – 1.02. 2019 roku. Kurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Z oferty uniwersytetu skorzystali uczniowie klasy 4 Technikum Pojazdów Samochodowych. Zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego z matematyki,  stanowiły powtórzenia materiału obowiązującego na poziomie podstawowym zgodne ze standardami wymagań egzaminacyjnymi opracowanymi przez OKE i CKE. Kurs  prowadzony był przez naukowców WMiI UWM w formie ćwiczeń, dodatkowo uzupełnione wymaganymi wiadomościami teoretycznymi z danego zakresu tematycznego.

Były to bardzo dobre  zajęcia, by poszerzyć i uporządkować wiedzę z “królowej nauk” przed najważniejszym egzaminem w życiu, egzaminem dojrzałości. Co więcej prowadzony przez pracowników naukowych UWM kurs, dał możliwość poszukiwania nowatorskich rozwiązań matematycznych.

D. Maroska