SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY – MISTRZ SUDOKU 2018

Po trzech latach przerwy, 28 listopada 2018 roku, w auli szkolnej odbył  się szkolny konkurs „Mistrz Sudoku 2018”.

     SUDOKU, to łamigłówka wymyślona w 1783 roku przez genialnego matematyka z Bazylei – Leonharda Eulera. Nazwa wzięła się od japońskiego zwrotu: Suuji wa dokushin ni kagiru, co oznacza: Cyfry muszą pozostać samotne. Łamigłówkę rozwiązuje się na planszy składającej się z 9 wierszy i 9 kolumn częściowo wypełnionej cyframi.
Ta dydaktyczna zabawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
     Celem konkursu jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do samodzielnego rozwiązywania zadań, rozwijania  pomysłowości, sprytu matematycznego i logicznego myślenia.
     W konkursie wzięło udział  18 uczniów naszej szkoły, którzy mieli za zadanie rozwiązać osiem diagramów SUDOKU o 3 stopniowej skali trudności w czasie 60 minut. Maksymalnie można było uzyskać 546 punktów. Poniżej przedstawiamy wyniki laureatów, którzy znaleźli się na podium. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy zwycięzcom wręczył dyrektor Jerzy Dziemiańczyk.

 Wyniki konkursu:
I miejsce – Michalina Wojtasik – kl. III TI (387 punktów)
II miejce – Józef Stocki – kl. IV TI (339 punktów)
III miejsce – Radosław Oramus – kl. IV TMT (289 punktów)

Mamy nadzieję, że konkurs okaże się w naszej szkole  imprezą cykliczną i w kolejnych latach odbędą się jego kolejne edycje. Już dziś serdecznie zapraszamy do przyszłorocznych zawodów.

Edyta Kondraciuk – Pieniak i Danuta Maroska

Zobacz więcej zdjęć z konkursu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.