SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczniowie 2 klasy technikum hotelarskiego (grupa I) mieli okazję zdobyć podczas zajęć szkoleniowych, które odbyły się w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Głównym celem szkolenia było podniesienie wiedzy i doskonalenie umiejętności udzielenia pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Umiejętność szybkiego i sprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia uznać należy za umiejętność kluczową dla każdego człowieka. Każdy z nas może się znaleźć w sytuacji, gdy znajomość technik udzielania pierwszej pomocy uratuje komuś życie lub zapobiegnie pogłębieniu się doznanych przez tę osobę urazów.

Zajęcia przeprowadzono w formie wykładu oraz praktycznych ćwiczeń.

Sylwia Jarzębowicz Sudujko