Wycieczka do Szczytna

W dniu 14 listopada 2017r. uczniowie klas I Technikum Hotelarskiego i Technikum Informatycznego uczestniczyli w wycieczce do Szczytna. W programie było zwiedzanie Wyższej Szkoły Policyjnej oraz zabytków miasta Szczytno.

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie ma wieloletnie doświadczenia w kształceniu funkcjonariuszy służb mundurowych w Polsce. To jedyna tego typu placówka w kraju, która kształci kadry kierownicze Policji oraz wysokiej klasy oficerów. Doświadczeni wykładowcy uczelni prowadzą zajęcia z zakresu nauk prawnych (np. prawa karnego, kryminologii, prawa konstytucyjnego, prawa cywilnego, prawa administracyjnego, prawa gospodarczego), nauk humanistycznych i społecznych (m.in. psychologii, socjologii, etyki zawodowej, języka obcego) oraz przedmiotów zawodowych (taktyka służby prewencji, taktyka zwalczania przestępczości kryminalnej, bezpieczeństwo ruchu drogowego). Słuchacze przechodzą również szkolenia z zakresu taktyk i technik interwencji policyjnych, strzelania, obsługi policyjnego sprzętu łączności i policyjnych systemów informatycznych.

Uczniowie naszej szkoły zwiedzili pracownie specjalistyczne, w tym analizy kryminalnej, języków obcych, zwalczania cyberprzestępczości oraz pracownie antynarkotykowe. Zobaczyliśmy także Centrum Symulacji WSPol. (pomieszczenie do interwencji w ruchu drogowym i udzielania I pomocy ofiarom wypadków, sklep, bar, mieszkanie). Dużym zainteresowaniem cieszył kompleksem strzelnic oraz sale gimnastyczne.

Iwona Grygorowicz

Zobacz pełną galerię zdjęć