BICIE REKORDU W RKO

W poniedziałek 17 października dokładnie o godzinie 12.00 na Placu Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach rozpoczęła się próba bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

Wydarzenie to zainicjowała Fundacja WOŚP w związku z „Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca”. Jest to już czwarta taka akcja. W ubiegłym roku, w półgodzinnej próbie ustanowienia rekordu, wzięło udział aż 92 049 osób z 980 instytucji na terenie całego kraju. Organizatorem bartoszyckiej akcji była Komenda Powiatowa PSP w Bartoszycach oraz stowarzyszenie „mali WIELCY ratownicy”.

Do próby bicia rekordu w Bartoszycach włączyli się m.in.: strażacy, ratownicy medyczni, policjanci, funkcjonariusze SW oraz licznie przybyli uczniowie i przedszkolaki. Tak jak w poprzednich latach i w tym roku naszą szkołę reprezentowała grupa ze Szkolnego Koła Wolontariatu w składzie:

Damian Mańkowski kl. IV TMT
Kamil Mickiewicz kl. IV TMT
Dawid Wypniewski kl. IV TMT
Kamil Szwajkowski kl. IV TMT
Przemek Kania kl. IV TMT
Rafał Kozłowski kl. III TMT
Paulina Owczarek kl. II TH
Kamila Witkowska kl. II TH
Patrycja Truszkowska kl. II TH
Beata Ostrowska kl. II TI
Patryk Ziółkowski kl. II TPS
Rafał Bartczak kl. II TPS

Gratulujemy udziału w tym wydarzeniu i pobicia kolejnego rekordu!

Elżbieta Klimus

dscn5323 dscn5311 dscn5308 dscn5294 dscn5290 dscn5286 dscn5285 dscn5283 dscn5280 dscn5278 dscn5275 dscn5272 dscn5270 dscn5269