“Zwierzogród” – świadoma adopcja zwierząt

21 października 2022r. naszą szkołę odwiedziły panie Kamila Zawadzka i Alicja Suchodolska. działające w Fundacji Marzenia Niechcianych Zwierząt. Organizacja ta prowadzi m.in. przytulisko dla bezdomnych piesków w Sędławkach. Panie Kamila i Alicja spotkały się z młodzieżą z klasy II TMt i w ramach realizowanego projektu edukacyjnego pt. Zwierzogród poprowadziły zajęcia na temat świadomej adopcji zwierząt. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się m.in. z działalnością Fundacji, która zajmuje się zwierzętami porzuconymi lub bardzo zaniedbanymi przez człowieka. Zdarza się, że zwierzęta trzeba zabrać od okrutnych właścicieli, aby uratować im życie. Prowadzące, którym przez całe zajęcia towarzyszył milusiński podopieczny Borys, zachęcały młodzież do pomocy w schronisku polegającej na przykład na wyprowadzaniu piesków na spacery.
Konkluzja ze spotkania jest taka, że decydując się na wzięcie zwierzęcia pod swój dach musimy robić to świadomie, aby później nie porzucać takiego psa, czy kota. Wiele razy zdarza się widzieć np. psa wywiezionego do lasu i przywiązanego do drzewa, czy porzucone szczeniaki czy kociaki. To nie zabawka!

M.Maciejewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.