“CZWARTKI Z HUMANISTYKĄ”

27 października br. w siedzibie Wydziału Humanistycznego odbyły się pierwsze po dwuletniej przerwie „Czwartki z Humanistyką”. Podczas spotkań prezentowane były zagadnienia z zakresu dyscyplin humanistycznych: literaturoznawstwa, językoznawstwa, historii i filozofii, a także społecznych: media i komunikacja społeczna. Podczas czwartkowego spotkania wykładowcy opowiadali m.in. o prawach człowieka, języku i komunikacji w schizofrenii, komunikowaniu się kobiet i mężczyzn, a także o piracie z Karaibów. Uczniowie poznali również odpowiedź na pytanie: Do kogo należy kultura i czy można ją ukraść.
Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w następujących wykładach: Szkoły na Warmii (dr hab. Anna Pytasz-Kołodziejczyk, prof. UWM), O pochodzeniu tak zwanych praw człowieka (dr Andrzej Stoiński), Do kogo należy kultura i czy można ją ukraść? (dr Barbara Kozak), Sir Francis Drake: „Pirat z Karaibów” … i wiele więcej (dr Mateusz Bogdanowicz), Mowa, język i komunikacja w schizofrenii (dr Ewa Hrycyna), Jak Polka z Polakiem, czyli o komunikowaniu się kobiet i mężczyzn (dr Jolanta Piwowar) i 7 zaleceń i 7 ostrzeżeń co do prezentacji multimedialnych (prof. dr hab. Alina Naruszewicz-Duchlińska).

Elżbieta Klimus

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.