Nowi dawcy w natarciu

Dnia 01.10. w naszej szkole odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa. Wzięło w niej udział 26 osób, w tym również pani dyrektor M. Bogdanowicz. W wyniku tej akcji pozyskano 10 litrów krwi pełnej. Szczególnie godna naśladowania jest postawa uczniów, którzy po raz pierwszy oddali krew, często pokonując strach przed igłą. Krew to bezcenny dar przekazywany przez jednego człowieka innemu człowiekowi, który pomaga chorym i poszkodowanym w wypadkach odzyskać zdrowie i zachować życie. Trzeba wiedzieć, że do chwili obecnej nie wynaleziono sztucznych preparatów zastępujących krew, możemy ja pozyskać jedynie od żywego człowieka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i liczymy na Wasz udział podczas kolejnych akcji!

Tekst: M. Maciejewska
Zdjęcia: E. Klimus