Zwolnieni z teorii

„HeroDog” jest projektem realizowanym w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” przez uczennice Wiktorię Stanosz i Nadię Zawadzką z klasy 2 TI i 2TMT. W ramach realizacji projektu „HeroDog” prowadzimy socjalmedia o tematyce promującej świadome adopcje psów. Aby odpowiedzieć na te pytania będziemy szerzyć treści edukacyjne, związane z posiadaniem czworonoga ze schroniska, szczególnie na:

  • Instagramie – hero_dog.zzt
  • Facebooku – HeroDog
  • Tiktoku – zztherodog”
    Ponieważ ludzie nie rozumieją czemu pies wzięty z schroniska boi się czegoś, albo ma zachowania, o których nie wiemy skąd się wzięły. Czemu ugryzł dziecko albo czemu dzieją się inne przykre sytuacje. Chcemy mówić do ludzi o tym na co warto zwrócić uwagę przy braniu psa do domu, aby zmniejszyć prawdopodobieństwa tego typu sytuacji. O tym jak ważne jest zaznajomienie się z jego wcześniejszą historią, czemu powinniśmy poznać psa zanim weźmiemy go do domu itd. etc.
    Będziemy mówić nie tylko o życiu psa w schronisku ale również o jego życiu po zabraniu go przez nas. Co za tym idzie, jakie trudności mogą się pojawić. Nie będziemy zniechęcać, wręcz przeciwnie, adopcja jest piękną rzeczą, jeżeli podejdziemy do niej z głową. Pomogą nam przy tym ludzie, którzy już mają psa, weterynarze i behawioryści a przede wszystkim nasze własne doświadczenie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.