Wyjazd studyjny nauczycieli do szkół w Białymstoku

W dniach 15 – 19. 10. 2013 troje nauczycieli naszej szkoły:  p. Edyta Kondraciuk – Pieniak  ( nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum hotelarstwa ), p. Urszula Saulewicz ( doradca zawodowy) oraz p. Stanisław Rudziński ( kierownik warsztatów szkolnych) brali udział w wyjeździe studyjnym zorganizowanym przez WM ODN Olsztyn do szkół ponadgimnazjalnych w Białymstoku.

Nauczyciele w ciągu czterech dni odwiedzili następujące białostockie szkoły i centra kształcenia praktycznego – Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego, Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 1 ( działające przy „Elektryku”), Zespół Szkół Gastronomicznych , Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 3 ( działające przy „Gastronomiku”), Zespół Szkół Mechanicznych, Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 ( działające przy „Mechaniku”) oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 2.

W trakcie pobytu uczestniczyliśmy  w lekcjach  otwartych – z mechatroniki, hotelarstwa i marketingu; oglądaliśmy pracownie przedmiotowe a głównie pracownie, w których prowadzone są zajęcia praktyczne;  spotkaliśmy się z dyrektorami szkół oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych i wymienialiśmy się wiadomościami na temat egzaminów zawodowych, tworzenia bazy dydaktycznej , pisania programów nauczania dla zawodów itp. Płeć piękna miała możliwość skorzystania z zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich, których wykonawcami  – pod czujnym okiem nauczycieli – byli uczniowie ZSZ nr 2. Panowie w ramach rekompensaty, dostali drewniane grzebienie. Szczególnie trafiony prezent dla naszego kierownika.

Edyta Kondraciuk – Pieniak