WYCIECZKA DO Z.G.O. W WYSIECE

W dniu 06.06.2017 r. uczniowie klasy I TI  w ramach ubiegania się o przyznanie certyfikatu „Szkoła Przyjazna Środowisku” odwiedzili Składowisko Odpadów Komunalnych w miejscowości Wysieka. Celem wycieczki było:

• zapoznanie młodzieży ze strukturą, budową i przeznaczeniem wysypiska śmieci,
  • zapoznanie ze sposobami segregacji odpadów,
  • uzmysłowienie konieczności segregowania odpadów.

Zakład realizuje szereg działań skoncentrowanych na maksymalizację odzysku odpadów, wdrażaniu recyklingu, podnoszeniu świadomości ekologicznej, edukacji. Dzięki uprzejmości kierownictwa, uczniowie mogli zobaczyć, jak działają poszczególne urządzenia i maszyny wykorzystywane  w procesie odzyskiwania surowców wtórnych. Wyczerpywanie się zasobów surowców stanowi coraz większy problem dla światowej gospodarki. W tej sytuacji należy robić wszystko, by nie marnować raz wytworzonych produktów nadających się do ponownego przerobu.

Bardzo serdecznie dziękujemy władzom wysypiska za udostępnienie i przedstawienie obiektu. A w szczególności dziękujemy p. Ninie Dekert za przeprowadzenie spotkania.

Elżbieta Klimus