Rowerowy “Mechaniak”

6 czerwca 2017 grupa 34 uczniów z klasy drugiej Technikum Hotelarskiego, pierwszej Technikum Mechatronicznego oraz pierwszej Technikum Pojazdów Samochodowych udała się na wycieczkę rowerową ze swoimi wychowawczyniami p. Edytą Kondraciuk  – Pieniak i p. Danutą Maroską a także nauczycielami praktycznej nauki zawodu p. Maciejem Purłanem oraz p. Krzysztofem Lewandowskim.

Celem wycieczki rowerowej było:
– uświadomienie uczniom konieczności dbania o środowisko naturalne,
– doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej,
– poznanie malowniczych okolic swojej miejscowości,
– nawiązanie bliższego kontaktu wychowawców z uczniami.

O godzinie 9.00 na parkingu “Mechaniaka” dyrekcja szkoły p. Monika Bogdanowicz oraz p. Stanisław Rudziński życzyli nam udanego i bezpiecznego wyjazdu, szerokiej drogi oraz niezapomnianych wrażeń i z takim “błogosławieństwem” w asyście policji z Komendy Powiatowej w Bartoszycach ruszyliśmy w drogę grupami 10 osobowymi.

Aby podkreślić charakter naszej wycieczki i szkołę, z której tak duża grupa wyruszyła na wycieczkę uczniowie ubrani byli w koszulki, na których własnoręcznie wykonali napisy: “mechaniak”, “mechatronik”, “mechanik”, “hotelarz” oraz różne inne napisy i rysunki , które reklamowały naszą szkołę. Obie panie matematyczki „ nie wyłamały się i również ubrane były w takowe koszulki.

Przez Bartoszyce jechaliśmy ścieżkami rowerowymi w kierunku Kiertyn Wielkich przez pobliskie miejscowości Dąbrowę oraz Nalikajmy pokonując odległość 12 km. Docelowym miejscem była miejscowość Kiertyny Małe i działka pani Danuty Maroskiej.

Na miejscu uczniowie klasy 1 TPS zajęli się grillem, na którym piekliśmy kiełbaski. A pozostali uczniowie korzystali z pięknej pogody, udogodnień działki  i samej miejscowości. Dziewczynki skakały na trampolinie natomiast chłopcy zajęli się grami: piłką siatkową oraz dartem.

Odprężeni, wypoczęci, najedzeni i po zregenerowaniu sił wróciliśmy tą samą trasą do Bartoszyc. Udało się pokonać prawie 25 km. Zadowoleni i pełni zapału zgodnie stwierdziliśmy, że to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wycieczka rowerowa w takim składzie.

Danuta Maroska i Edyta Kondraciuk – Pieniak

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.