Zajęcia terenowe z geografii

9 czerwca uczniowie klasy II technikum hotelarskiego wzięli udział w zajęciach terenowych z geografii w Dzikowie k. Górowa Iławeckiego. Zajęcia dotyczyły form rzeźby polodowcowej Polski północno-wschodniej, których przykładem są Wzgórza Górowskie z najwyższym wzniesieniem Górą Zamkową (216 m n.p.m.) To ciekawe i piękne miejsce, które warto odwiedzić ze względu na wysokie walory krajobrazowe. Górę Zamkową na stokach otacza bujny liściasty las. Razem tworzy to urokliwy zakątek przyrodniczy.

Uczestnicząc w zajęciach terenowych uczniowie mieli możliwość poznania swojego regionu poprzez prowadzenie obserwacji i pomiarów. Pozwoliło to na zastosowanie w praktyce zdobytej wiedzy geograficznej.

U stóp Góry Zamkowej znajduje się ścieżka ekologiczna, gdzie można zapoznać się z problemami gospodarki leśnej i ochrony przyrody. Problematykę gospodarki leśnej szerzej omówił leśniczy Janusz Konieczny, który również przygotował dla naszych uczniów ognisko.

Sylwia Jarzębowicz-Sudujko