Uczniowie klasy II TH i II TPS odwiedzili Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

planetarium i obserwatorium Olsztyn23 września 2021 r. uczniowie klasy II TH i II TPS odwiedzili Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.

Młodzież uczestniczyła w seansie dydaktycznym prowadzonym na żywo przez astronoma pt. “Niebo nad nami”, podczas którego m. in. mogła dowiedzieć się jakie gwiazdozbiory i obiekty astronomiczne są aktualnie możliwe do samodzielnego zaobserwowania na wieczornym niebie.  Następnie uczniowie udali się do obserwatorium, gdzie pod okiem osoby oprowadzającej zapoznali się z kolekcją meteorytów, zobaczyli przyrządy, którymi posługiwali się dawni astronomowie, a także zapoznali się z kolekcją różnych zegarów oraz działaniem teleskopu.  Na zakończenie wszyscy z wysokości mogli podziwiać panoramę Olsztyna. Udział w w/w zajęciach z pewnością pomógł wszystkim uczestnikom dokładniej zrozumieć trudne zagadnienia z zakresu geografii astronomicznej.

1. Maciejewska, K. Remiszewska