Uczniowie Mechaniaka z wizytą w Akwarium Gdyńskim

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a czerwiec to czas przedwakacyjnych, szkolnych wycieczek. Trzymając się powyższej tradycji, zainteresowani zagadnieniami przyrodniczymi uczniowie klas pierwszych ZSP nr 1 im. Kresowiaków
2 czerwca wyruszyli na spotkanie z głębinami, morską florą i fauną do Akwarium Morskiego w Gdyni. Wyprawa łączyła przyjemne z pożytecznym. Młodzież nie tylko zapoznała się z rozmieszczoną na kilku piętrach ekspozycją Akwarium Gdyńskiego, gdzie na żywo można zobaczyć różne gatunki zwierząt morskich dotychczas widywanych tylko na zdjęciach, czy filmach przyrodniczych, ale też uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych. Przygotowana przez pracowników Akwarium lekcja biologii pt. „Poznajemy rekiny” dotyczyła systematyki i biologii ryb spodoustych, których przedstawicielami są właśnie rekiny. Na zakończenie wyprawy jeszcze krótki spacer gdyńskim nadbrzeżem, kilka zdjęć przy zacumowanej Błyskawicy i żaglowcu „Dar Pomorza” i niestety musieliśmy wracać.

Podsumowując wycieczka była udana, pogoda dopisała i choć powrót do domu troszkę się opóźnił – niekończąca się przebudowa E7 – to w autokarze nikt się nie nudził. Wszyscy cali i zdrowi wrócili do Bartoszyc. Polecamy wszystkim i małym i dużym to miejsce, gdzie każdy znajdzie tam coś ciekawego do obejrzenia.

Mariola Maciejewska