Uczniowie klasy II TI posprzątali Park Elżbiety w Bartoszycach

Niestety i to miejsce, które jest teraz tylko namiastką dawnej świetności, zostało zaśmiecone przez mieszkańców naszego miasta. Każdy z nas na pewno chciałby żyć w czystym otoczeniu, korzystać z ławeczek, zieleni itp.. Jest to możliwe, ale każdy musi zacząć od siebie, aby nikt po nas śmieci nie musiał zbierać. Uczniowie w ciągu tak naprawdę ok. 1,5 godz. zebrali 17 worków śmieci, przeważnie o pojemności 120 i 160 l. Pewnie zebralibyśmy więcej, ale ograniczał nas czas. W zebranych odpadach dominowały głównie szklane butelki, choć nie brakowało też odpadów z tworzyw sztucznych, w tym wszechobecnych woreczków foliowych, a także odpadów o większych gabarytach, jak na przykład materac, który też ktoś do parku wyrzucił.

Pozostaje mieć nadzieję, że ta sytuacja się poprawi i już w niedługim czasie takie akcje jak Sprzątanie Świata nie będą potrzebne.
Warto wspomnieć, że Park Elżbiety ufundował w roku 1903 starosta Heinrich von Gottberg dla upamiętnienia swojej zmarłej żony. Podarował miastu teren o powierzchni 2,78 ha położony nad brzegiem Łyny, graniczący z parkiem strzeleckim. W owym czasie, w niedziele i święta, życie towarzyskie skupiało się właśnie w Parku Elizabeth, gdzie znajdowały się obiekty sportowe, staw w kształcie serca oraz ciąg spacerowy wzdłuż Łyny, prowadzący aż do mostku na Łynie. Działająca w lesie kawiarnia, była doskonałym miejscem na odpoczynek po męczącym, długotrwałym spacerze. Dziś nie na już wspomnianych wyżej obiektów, ale jest piękny teren rekreacyjny, o który wszyscy musimy zadbać.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej akcji Sprzątania Świata
M.Maciejewska i młodzież z  klasy II TI