REJS STATKIEM PO TRAWIE.

Na świecie istnieje tylko jedno miejsce, gdzie można w czasie tego samego rejsu przemieszczać się zarówno po wodzie jak i po trawie. Miejsce to znajduje się w Polsce.
Rejsy po trawie, to rejsy po pochylniach Kanału Elbląskiego. Na odcinku od Całun do Buczyńca znajduje się unikatowy w skali światowej cud hydrotechniki-system pochylni. W czasie rejsu, dzięki pochylniom, statek jest wciągany za pomocą lin na wyższe partie lub z nich zjeżdża pokonując różnicę wysokości Kanału Elbląskiego. Kanał Elbląski to także bogata przyroda i piękne krajobrazy Warmii i Mazur.
29.05.2024r. uczniowie klas: 3TI, 3TMT , 1 TPS oraz 1 TI wraz z opiekunami mogli skorzystać z rejsu szlakiem starych pochylni:  Buczyniec – Kąty – Oleśnica – Buczyniec.
W czasie rejsu kapitan statku opowiadał nam o pochylniach, zabytkach, przyrodzie i zwierzętach które można zobaczyć płynąc kanałem. Później pojechaliśmy do Krynicy Morskiej, jednego z najmniejszych miast w Polsce pod względem ludności. Na Mierzei Wiślanej znajduje się obszar specjalnej ochrony ptaków.
Młodzież mogła spędzić czas na Zatoką Gdańską. Wieczorem, po całym dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do Bartoszyc.

Barbara Magda, Alina Mikołajczyk, Teresa Rymko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.