Escape Time – wycieczka do Gdańska.

Pod koniec maja uczniowie klasy 4 TH/TPS, 4 TI oraz 2 TI wybrali się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do Gdańska. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w EcapeTime .  Podzieleni na zespoły, ponad godzinę rozwiązywaliśmy zagadki w trzech pokojach. Dzięki połączeniu realistycznej scenografii, wciągającym zagadkom i działaniu pod presją czasu – adrenalina i emocje były ogromne. Uczestnicy gier wykazali się świetną orientacją, umiejętnością wnioskowania, wykorzystaniem wskazówek oraz pracą zespołową.
Po rozwiązaniu wszystkich zagadek przyszedł czas na wspólny posiłek i odpoczynek. Potem udaliśmy się do Ogrodu Zoologicznego w Oliwie.
Gdańskie Zoo jest jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce, atrakcyjnym miejscem rekreacji i edukacji, odwiedzanym corocznie przez setki tysięcy turystów i mieszkańców.
W 2001 roku do dyspozycji zwiedzających oddano pierwszą część pawilonu ptaszarni i gadziarni. Od 2003 roku, po uruchomieniu drugiej części, można w ciągu całego roku podziwiać na ekspozycji między innymi, około 30 gatunków papug oraz 16 gatunków gadów. W  2005 roku oddano do użytku nowe pawilony małpiarni z całoroczną, nową ekspozycją zwierząt. Ukończono projekty budowy pawilonów żyraf oraz wybiegu dla lwów. Obecnie można podziwiać 146 gatunków zwierzą na terenie 125 hektarów.
Gdańskie zoo to wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek w gronie rodziny i przyjaciół, wyjątkowa lokalizacja w Dolinie Leśnego Młyna w sercu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zoo w Oliwie spełnia swoje konkretne zadania, które skupiają się na ochronie bioróżnorodności zagrożonych gatunków, a także działaniu na rzecz ich naturalnych siedlisk.
Pogoda była słoneczna, czas płynął szybko i zanim się obejrzeliśmy, już trzeba było wracać do domu.
Program wycieczki został opracowany i zrealizowany w ramach Pracowni dodatkowych umiejętności zawodowych – przewodnictwo turystyczne.
Młodzieżą podczas wyjazdu opiekowały się:
 Sylwia Jarzębowicz-Sudujko i Anna Nowoszyńska-Ejlak.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.