Młodzież mechanika uczestniczy w akcji MEN „Szkoła pamięta”

Celem inicjatywy MEN jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne dla uczniów postaci oraz wydarzenia.
W ramach przedsięwzięcia uczniowie wraz z nauczycielami mogą, m.in.:

• uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności,
  • odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z danej placówki;
  • posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby.
                  24 października br. uczniowie klasy I TI/g odwiedzili cmentarz przy ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach. Uzbrojeni w miotły, grabie, szufle, worki, rękawice, znicze oraz pełni zapału wkroczyli na teren cmentarza i zaczęli wielkie porządki. Wszystkie napotkane na cmentarzu osoby z wielkim uznaniem wypowiadały się na temat ich pracy. To dodatkowo utwierdzało młodzież w przekonaniu, że działali w dobrej sprawie.
    Prace porządkowe przebiegały sprawnie, dlatego szybko zostały zakończone.
    Uczniowie oddali hołd wielu  zmarłym osobistościom związanymi z naszą szkołą czy Bartoszycami, porządkując mogiły i zapalając znicze. Ale też nie zapomnieliśmy o bezimiennych i opuszczonych grobach.
    Celem naszej akcji jest nie tylko pomoc, ale także kształtowanie wielu właściwych postaw, empatii i szacunku, wdrażanie do odpowiedniego zachowanie się w miejscach pamięci i miejscach publicznych.
    Mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez naszą młodzież nigdy nie zaniknie.

EKPieniak