MEDAL DLA NAUCZYCIELA NASZEJ SZKOŁY

W dniu 11 lutego 2022 r. w Olsztynie odbyło się spotkanie w ramach obchodów jubileuszu 75-lecia utworzenia Oddziału Olsztyńskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, w którym udział wziął Prezes Zarządu Głównego SEP Pan dr inż. Piotr Szymczak.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Pani Katarzyny Chamerska – dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki w Olsztynie,  Pan Zbigniew Murawski – przedstawiciel Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bartoszycach, Pan Mariusz Dobrzeniecki – Przewodniczący Rady Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Pan Tomasz Koński – wicedyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie i Pan Aleksander Jarmołkowicz – Prezes firmy SPRINT S.A. oraz inne osoby zasłużone dla Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

W trakcie spotkania wyróżniony został m.in. nauczyciel naszej szkoły mgr inż. Zbigniew Murawski. W uznaniu osiągnięć dydaktycznych w dziedzinie elektryki, innowacyjności i pracę na rzecz SEP otrzymał on medal im. Prof. Stanisława Fryzego.

Pan Zbigniew Murawski wielokrotnie organizował dla naszych uczniów, we współpracy z Oddziałem Olsztyńskim SEP, szkolenia i egzaminy kwalifikacyjne w celu uzyskania uprawnień elektrycznych. Specjaliści z SEP prowadzili też dla nas wykłady nt. budowania kariery inżynierskiej w branżach elektrycznych i elektronicznych. Uczestniczyliśmy też z wielkimi sukcesami w konkursach na najlepszą pracę praktyczną. Wiele innych osiągnięć dydaktycznych uczniów naszej szkoły przedstawionych jest na stronie internetowej  (kliknij i przeczytaj)

Warto dodać, że nie tak dawno nasza szkoła jako jedna z 3 szkół w województwie została uhonorowana Statuetką 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich, a wcześniej Srebrną Odznaką Honorową Naczelnej Organizacji Technicznej.

Cieszymy się, bo wszystkie te odznaczenia, wyróżnienia promują naszą szkołę i utrwalają jej dobrą markę.