Globalne ocieplenie. Czym jest i jak temu zapobiec?

W dniach 3.03, 7.03, 10.03. 2022r. zespół uczniów z klasy II TI w składzie Jakub Sobieraj, Kamila Trzcińska, Karolina Pieńkawa, Kacper Siedlecki, Mateusz Szablak i Konrad Klepczyński edukował młodzież z naszej szkoły na temat postępujących zmian klimatycznych związanych z nasilającym się w ostatnich dziesięcioleciach efektem cieplarnianym wywołującym globalne ocieplenie.

W zorganizowanych w auli szkoły zajęciach udział wzięli uczniowie klas drugich technikum oraz młodzież z klasy I TMt, III THg oraz III TI (II grupa).

Aby przeprowadzić wyżej wymienione zajęcia uczniowie wcześniej przygotowali prezentację multimedialną i quiz wiedzy oraz gadżety, które otrzymali uczniowie w nagrodę za prawidłowe odpowiedzi podczas quizu.

Prowadzący oprócz informacji dotyczących globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych zapoznali także uczestników spotkania z nowatorskimi rozwiązaniami opracowanymi przez naukowców, które w przyszłości mogą pomóc schłodzić naszą planetę.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania oraz do zapoznania się z prezentacją multimedialną.

Globalne ocieplenie