26. Świąteczna Zbiórka Żywności

Święta godne, a nie głodne – pod takim hasłem ruszyła tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności,  w  ponad 2000 sklepach w  całej Polsce!
Na terenie naszego miasta, w placówkach handlowych, 26 i 27 listopada uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych,   aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję Świątecznej Zbiórki Żywności.  Wolontariuszom naszej szkoły, w sklepach Polo i Stokrotka udało się zebrać około 200 kg pełnowartościowych artykułów żywnościowych, które  jeszcze przed świętami zostaną przekazane osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, bezdomnym, niepełnosprawnym, chorym oraz osobom starszym.
Obecnie żyjemy w naprawdę ciężkich czasach. Podwyżki cen sprawiły, że w skrajnym ubóstwie znajduje się 1,6 mln Polaków, a wiele osób nierzadko większą część przychodu musi przeznaczać na żywność.
Akcje tego rodzaju wiążą się z zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów, którzy kierują się przede wszystkim sercem, solidarnością i chęcią pomagania innym ludziom. Poświęcają swój wolny czas i mimo że nie zawsze jest to proste i wdzięczne zadanie, ochoczo podejmują się tego typu zadań.
Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji są Banki Żywności.
Wolontariusze:
Maria Strug, Sandra Naruszewicz, Roksana Łazarska, Damian Tomaszewski, Marcel Zych, Michał Chilimończyk, Maciej Ciecierski, Konrad Ślusar, Jakub Kanarek, Hubert Woś, Wiktoria Kuhl, Ada Jóźwicka i Gabriela Moskalewicz.
D. Maroska