Mechatronicy w finale Matematycznego Konkursu PANGEA

10 kwietnia 2017 odbył się finał  Matematycznego  Konkursu Pangea, do którego zakwalifikowało się  troje uczniów nasze szkoły – Przemysław Kozłowski i Michał Pieńkawa – obaj z klasy 1 TMT  oraz Radosław Oramus z klasy 2 TMT.

Finał konkursu, jak co roku, odbywa się  jednocześnie w Warszawie i Wrocławiu. Biorą w nim udział uczniowie z całej Polski i nie tylko – co mogliśmy zauważyć na korytarzach uczelni Vistula w Warszawie w trakcie finału. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych ( od czwartej klasy), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – każda szkoła pisze oddzielnie.

Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań jednokrotnego wyboru w czasie 120 minut. W trakcie rozwiązywania nie mogli korzystać z żadnych materiałów dodatkowych, tablic  czy kalkulatora. Zadania w zależności od stopnia trudności były punktowane od 3 do 5 punktów, jednocześnie za każdą błędną odpowiedź odejmowana była liczba punktów od 0,75 do 1,25.

Do ścisłego finału, do którego zakwalifikowali się nasi uczniowie,  dostało się po 200 uczniów klas pierwszych i drugich. Nasi uczniowie znaleźli się grupie 40 najlepszych uczniów. Najwyższy wynik w grupie uczniów klas pierwszych otrzymałMichał Pieńkawa z klasy 1 TMT – otrzymując 11 pkt. , Przemysław Kozłowski z klasy 1 TMT otrzymał 5,25 pkt. i  Radosław Oramus jako jedyny finalista w grupie klas drugich otrzymał 6 pkt. Są to bardzo wysokie wynik biorąc pod uwagę, że najwyższy wynik laureata konkursu w klasie pierwszej to 33 punkty, a w klasie drugiej to 29,5pkt.Jak widać konkurs jest bardzo trudny, na wysokim poziomie, a zadania wymagają wyjątkowej i szerokiej wiedzy.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

Edyta Kondraciuk – Pieniak i Danuta Maroska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.