NA ŚWIĄTECZNĄ NUTĘ

W ten szczególny przedwigilijny czas, czas, kiedy warto rozejrzeć się wokół siebie, zatrzymać i pomyśleć o drugim człowieku….

Członkowie Samorządu Uczniowskiego, wraz z opiekunami, przygotowali

w czwartek 19 grudnia Szkolny Przegląd Piosenki Świątecznej

„NA ŚWIĄTECZNĄ NUTĘ”.

Nie ma w naszym kalendarzu świąt bardziej rodzinnych niż grudniowe święta Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólne śpiewane kolęd – to wszystko łączy, sprawia, że stajemy się lepsi, radośniejsi.

Nasz koncert rozpoczęła klasa 2 TMT prawdziwym widowiskiem do piosenki “Let it snow”. Podczas ich występu nawet Mikołaj rzucał wszystkim grzecznym i niegrzecznym dzieciom cukierki.

Uczniowie z klasy 2 TH oraz wychowawczyni pani Iwona Pieniak wykonali dobrze wszystkim znaną piosenkę  “Dzień jeden w roku”.

Młodzi  artyści, wraz ze swoją klasową solistką Kasią, z klasy 3 TPS

i wychowawca pan Jerzy Zając, zaprezentowali kolędę “Gore gwiazda Jezusowi”.

Klasa 1 TI/g i wychowawczyni pani Edyta Kondraciuk-Pieniak bardzo chcieli pomóc Mikołajowi w jego ciężkiej, przedświątecznej pracy piosenką “A Mikołaj pędzi…”.

Na przegląd klasa 1 TI/TH/p z wychowawcą panem Orlando Habińskim  przygotowała utwór “A kto wie czy za rogiem…”

“Świeć, gwiazdeczko, świeć” to piosenka, w której pokazała się dla nas klasa

1 TH/1 TMT/g  z wychowawcą panem Robertem Kapturskim.

W wykonaniu klasy 1 TMT/1 TPS/p oraz wychowawcy pana Jarosława Jankowskiego usłyszeliśmy kolędę “Przybieżeli do Betlejem.”

Tą samą kolędą, ale jakże różnym wykonaniem, klasa 1 TPS/g wraz z wychowawcą panem Mirosławem Kopytko uświetniła nasze spotkanie.

Koncert zakończył się wspaniałym wspólnym kolędowaniem. Wszyscy zgromadzeni  „Na świąteczną nutę” zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom za udział w przeglądzie.

Gratulujemy pomysłów na interpretację utworów, odwagi, a przede wszystkim chęci.

Pan Dyrektor Stanisław Rudziński wszystkim występującym klasom wręczył „świąteczny prezent” – dzień bez pytania, do wykorzystania w II semestrze, w dowolnie wybranym przez klasy terminie.

Jak obyczaj stary każe,
według ojców naszej wiary,
pragniemy złożyć Wam życzenia
w dzień Bożego Narodzenia.
Niech ta gwiazdka betlejemska,
która świeci nam o zmroku,
doprowadzi Was do szczęścia
w nadchodzącym Nowym Roku.
Wesołych Świąt bez zmartwień,
z barszczem i grzybami, z karpiem
co gościom niesie szczęście.
W święta niech się snuje kolęda
i gałązki świerkowe
niech Wam pachną na zdrowie.
A z gwiazdką życzmy sobie
najwięcej zwykłego, ludzkiego szczęścia.

Samorząd Uczniowski