Dzień otwarty w Mechaniaku

Dzisiaj t.j. 14.04.2012 r. w godzinach od 1000  do 1400  w naszej szkole był dzień otwarty, który cieszył się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów oraz ich rodziców. Spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem (w naszej auli), którego dokonała p. dyrektor M. Bogdanowicz. Pani dyrektor krótko powiedziała o kierunkach kształcenia w naszej szkole i oddała głos p. Z. Murawskiemu, który mówił głównie o osiągnięciach techników mechatroników oraz o projektach unijnych, które były realizowane w naszej szkole (o których to już wielokrotnie pisaliśmy na naszej stronie). Na stoisku przygotowanym przez naszych mechatroników były prezentowane prace uczniów oraz była rozdawana broszura prezentująca udział naszych uczniów w konkursie mechatronicznym. Pani A. Czerniak mówiła o innych kierunkach kształcenia w naszej szkole – czyli: o techniku informatyku, hotelarstwa, pojazdów samochodowych, obsługi turystycznej – nowy kierunek – o szkołach zawodowych: mechaniku pojazdów samochodowych, ślusarzu, operatorze obrabiarek skrawających. W trakcie  spotkania w auli szkolnej był również prezentowany film o szkole przygotowany przez ucznia naszej szkoły Piotra Malinowskiego (można go pobrać  stąd).  Gimnazjaliści zostali poczęstowani pączkami, ciastkami, cukierkami oraz napojami.

Po spotkaniu w auli gimnazjaliści mogli zwiedzać szkołę oraz zagrać w sieci komputerowej  (w dwóch salach informatycznych) w niezwykle popularną grę komputerową – Counter Strike. Nauczyciele obecni w budynku szkolnym nr 10 pokazywali sale  lekcyjne oraz udzielali wyjaśnień. Bardzo  atrakcyjne okazały się  prezentacje i pokazy na zewnątrz – czyli warsztaty szkolne, hala sportowa z Orlikiem, strzelnica sportowa oraz występ zespołu muzycznego.

Na warsztatach szkolnych pokazywaliśmy nasze działy – między innymi: ślusarnię, spawalnię, obrabiarki (tokarki, frezarki, wiertarki), diagnostykę, naprawy pojazdów samochodowych. Na parkingu przy warsztatach wystawiliśmy nasze prace z projektów unijnych: monster truck, samochód elektryczny oraz samochód poddany tuningowi. Na torze gokartowym, nieopodal hali sportowej, jeździły gokarty oraz była zorganizowana strzelnica sportowa. Na dachu nad diagnostyką pojazdów samochodowych pokazaliśmy zamontowane baterie słoneczne, z których energia zostaje wykorzystana do ogrzewania wody. Wszystkie pojazdy były dostępne dla gimnazjalistów – czyli mogli sobie pojeździć. No i to oczywiście wykorzystywali… Można było również sprawdzić swoje oko –  czyli strzelić na zorganizowanej strzelnicy przez p. J. Stolarkiewicza przy torze gokartowym.

Przy warsztatach szkolnych zorganizowaliśmy jeszcze dwie atrakcje: występ szkolnego zespołu muzycznego oraz kiełbaski z grilla.

Pogoda dopisała, gimnazjaliści również dopisali a za  trud włożony w przygotowanie oraz uczestnictwo bardzo dziękujemy obecnym na tej imprezie nauczycielom oraz uczniom naszej szkoły. Pokazaliśmy, że nasza szkoła dysponuje dużym potencjałem, że kształci w atrakcyjnych zawodach poszukiwanych w kraju oraz za granicą. Od przyszłego roku szkolnego (po wejściu reformy do szkół ponadgimnazjalnych) poszerzamy naszą działalność o kursy kwalifikacyjne (w zawodach, w których kształcimy), w których mogą również uczestniczyć dorośli. Oferujemy także  kursy spawalnicze. Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów do naszej szkoły – u nas zdasz maturę, zdobędziesz atrakcyjny zawód – skorzystajcie już teraz z naboru elektronicznego i zapiszcie się do nas. Nasza Szkoła jest OK!

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z dnia otwartego oraz link do naboru elektronicznego

Link do galerii zdjęć z dnia otwartego

Film promujący szkołę