Wycieczka do Urzędu Pracy

Lokalny rynek pracy – spotkanie z doradcą zawodowym bartoszyckiego Urzędu Pracy

Dnia 28 II 2023 r. uczniowie klasy IV Technikum Pojazdów Samochodowych  po gimnazjum odwiedzili Urząd Pracy w Bartoszycach. Podczas zajęć przeprowadzonych przez panią Sylwię Matysiak doradcę zawodowego, młodzież zapoznała się z sytuacją na lokalnym rynku pracy oraz o poziomie stopy bezrobocia, zawodami deficytowymi, nadwyżkami na rynku zatrudnienia i nowoczesnymi metodami aktywnego poszukiwania pracy. Uczniowie dowiedzieli się, jakie wymagania należy spełnić, aby podjąć pracę w interesujących ich zawodach, ewentualnie jak zmienić zawód lub podnieść kwalifikacje, uzyskać pomoc w założeniu własnego warsztatu a także  znaczeniu niektórych zawodów, nieznanych im dotąd – cieśla, dekarz, brukarz, kominiarz.
    Wiedza zdobyta podczas spotkania z pewnością już niedługo przyda się naszym wychowankom w poszukiwaniu ewentualnego zatrudnienia.

Mirosław Kopytko