Wybieram życie – nie biorę

Na początku marca w naszej szkole odbył się cykl zajęć profilaktycznych obejmujących  tematykę uzależnień od nowych substancji psychoaktywnych, palenia papierosów i e-papierosów, spożywania napojów energetyzujących oraz profilaktykę HIV/AIDS.
Pogadankę przeprowadziła z uczniami klas: I. II i III BSI pani Magdalena Dmitruk pracownik Wydziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Bartoszycach. Uczestnicy dowiedzieli się  między innymi w jakich warunkach produkuje się syntetyczne substancje odurzające, jak ich zażywanie wpływa na nasze zdrowie, życie oraz naszą psychikę. Ponadto Pani Magda zwróciła szczególną uwagę na szkodliwość palenia przez młodzież modnych coraz bardziej dzisiaj e – papierosów, które jak podkreśliła nawet przez  niewielką ich modyfikację mogą doprowadzić do trwałego kalectwa,
a w połączeniu z paleniem papierosów zwykłych  do śmierci. Powiedziała również o szkodliwości spożywania napojów energetyzujących, które bardzo szybko uzależniają i negatywnie oddziałują na układ nerwowy zwłaszcza młodego człowieka.   Zachęciła też młodzież do  wykonania badań profilaktycznych, na obecność  wirusa HIV, które są zupełnie anonimowe i bezpłatne.

Myślę, że po takiej lekcji wielu młodych ludzi zastanowi się czy naprawdę warto sięgać po narkotyki, papierosy, e – papierosy czy energetyki. Mamy wybór więc wybierzmy  zdrowie i życie. Do czego szczerze zachęcam.
Pedagog Szkolny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.