Świąteczny czas już wokół nas…Magia świąt otula ludzi…

Dzisiaj, 20 grudnia od rana odbywały się jasełka przygotowane przez uczniów z koła teatralnego pod kierunkiem p.Izabeli Segiedy.
Zleciały się anioły, by przekazać nowiny. Ich słowa wywołały zadumę. Zmobilizowały do rozmyślań nad istotą świąt. Czy warto być dobrym wrażliwym człowiekiem?
Gdzie, kiedy zaczynają  się święta? Kiedy jest Boże Narodzenie ? Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
Ale dlaczego święta Bożego Narodzenia są właśnie w grudniu, kiedy to po najkrótszym dniu, najdłuższej nocy, w dodatku kiedy jest zimno i ciemno, paskudnie i nie zawsze pada śnieg?
Właśnie DLATEGO ABY PROMYK BOŻEJ MIŁOŚCI ZAGLĄDNĄŁ DO NASZYCH SERC
Naradzie aniołów z uwagą przysłuchiwała się  zgromadzona Społeczność Szkolna, aby później wraz z pasterzami dojść do  Betlejem …
W związku ze spisem Święta Rodzina udaje się do Betlejem.
Dla Maryi nadszedł czas rozwiązania.
Brakuje miejsca w gospodzie. Narodziny w trudnych warunkach.
Anioł informuje pasterzy o narodzinach. Pasterze udają się do Betlejem, gdzie znajdują Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. Pomagają im przetrwać tę trudną sytuację.
W wędrówce towarzyszyły nam kolędy, pastorałki, świąteczne piosenki w wykonaniu niezwykłego chóru.
Dziękujemy  Wszystkim przybyłym: dyrektorowi panu Jerzemu Dziemiańczykowi, wicedyrektor pani Iwonie Jedwabnik, pracownikom administracji, nauczycielom, uczniom  za uczestnictwo i wspólne kolędowanie.
Dziękujemy pani Alinie Mikołajczyk za wspaniałe dekoracje  i wsparcie. Panu Aronowi Mikołajczykowi za zatrzymanie w kadrze naszego przedstawienia czyli oczywiście za zdjęcia.
Dziękujemy Wszystkim za pomoc  i zrozumienie.
Życzymy   Państwu zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Państwu spokój, wytchnienie i radość. Każda chwila świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje zdrowiem, pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia!
Koło teatralne  wraz opiekunem p. Izabelą Segiedą

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.