Parkinson’s disease – Zwolnieni z teorii

W ramach naszego  projektu w programie Zwolnieni z teorii nasza grupa przeprowadziła ankiety  na temat świadomości na temat choroby Parkinsona (objawy, leczenie) wśród uczniów naszej szkoły i mieszkańców powiatu bartoszyckiego.
Liczba przeprowadzonych ankiet wyniosła 374 a ich wyniki jednoznacznie pokazały, że świadomość ludzi zarówno młodych jak i dorosłych na temat choroby Parkinsona jest porażająco niska.
W wyniki tego nasza grupa pod opieką nauczyciela prowadzącego p. Iwony Grygorowicz, zorganizowała w naszej szkole  spotkania mające na celu zwiększenie świadomości naszych uczniów na temat tej choroby.
W trakcie spotkania pokazaliśmy prezentację, w której znalazły się opracowane pytania z ankiety. W prezentacji znalazły się również informacje o objawach, rehabilitacji i leczeniu choroby Parkinsona. Nie odbyło się też bez przykładów sławnych osób cierpiących na to schorzenie oraz  ciekawostek naukowych.
W spotkaniu wzięły udział klasy zarówno technikum jak i zawodowe. Po spotkaniu nasza grupa ponownie przeprowadziła ankiety mające sprawdzić, czy po spotkaniach świadomość młodych jest większa.
W tym przypadku liczba przeprowadzonych ankiet wyniosła 200. Na ich podstawie, stwierdzamy, że spotkania podniosły świadomość tych, którzy w nich uczestniczyli. Tym samym, kończymy projekt, uznając go, za udany.
W działania uczniów wsparł Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski oraz pracownicy Urzędu Miasta Bartoszyce.

W ramach projektu nauczyliśmy się tworzyć ankietę, prezentować  oraz opracowywać dane.

Bartosz Kumorek,
Marek Woronowicz,