Ostatni dzwonek dla klas maturalnych

dzwonek26.04.2013 r. klasy maturalne usłyszały po raz ostatni, jako uczniowie „Mechanika”, szkolny dzwonek. Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się o godzinie 1000, wprowadzeniem klas na boisko szkolne przy pobrzmiewającym dzwonku.

—>Ostatni dzwonek<—

Po wysłuchaniu hymnu narodowego oraz przekazaniu sztandaru przez poczet sztandarowy złożony z uczniów klas maturalnych młodszym kolegom, głos zabrała p. dyrektor M. Bogdanowicz.  W swoim wystąpieniu p. dyrektor życzyła kończącym szkołę przede wszystkim sukcesów na egzaminie maturalnym oraz zawodowym. Głos zabierali także przedstawiciel społeczności uczniowskiej oraz samorządu szkolnego.

—>Przekazanie sztandaru<—

Uczniom wyróżniającym się w nauce, w pracy na rzecz szkoły i klasy a także osiągającym sukcesy sportowe, p. dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz  nagrody rzeczowe.

—>Wyróżnienia<—

Na uroczystość zakończenie roku szkolnego klas maturalnych zostali  zaproszeni również rodzice uczniów wyróżniających się w nauce i osiągających szczególne sukcesy. Bardzo miłym akcentem tej uroczystości było wręczenie przez p. dyrektor M. Bogdanowicz rodzicom listów gratulacyjnych i pochwalnych w związku z osiąganiem przez ich dzieci szczególnych osiągnięć w nauce.

Pozostałym uczniom świadectwa wręczali ich wychowawcy oraz p. dyrektor.

—>Wręczenie świadectw<—

W uroczystości także brali udział uczniowie klas trzecich, którzy już tradycyjnie wręczyli swoim starszym kolegom upominki. Tradycją jest także sadzenie drzewek przez klasy maturalne. Tym razem drzewka zostały posadzone przed wejściem do budynku nr 10.

—>Upominki<—

—>Sadzenie drzewek<—