“Mechaniak” oddaje krew! Akcja 20.03.2024

20 marca 2024r. w prawie wiosennej już aurze i atmosferze odbyła się w naszej szkole druga w tym roku szkolnym zbiórka krwi.
Do końca stała ona pod znakiem zapytania z powodów organizacyjnych.
Podczas akcji zarejestrowano 26 oddań krwi pełnej. Natomiast kilku osobom z różnych przyczyn, mimo szczerych chęci nie udało się krwi oddać.
Od każdego dawcy standardowo pobierane jest 450 ml krwi.
Krew oddawali uczniowie i nauczyciele, a także osoby spoza szkoły. O odbywającej się akcji informowało Radio Bartoszyce, a krótki materiał nagrała też lokalna telewizja Bartsat.
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom akcji – honorowym dawcom krwi, a także Oliwii Szymskiej, Wiktorii Kowalskiej, Alanowi Raczkowskiemu i Stanisławowi Mazurkowi ze Szkolnego Koła PCK za obsługę techniczną akcji.
Mam nadzieje, że Ci który tego dnia rozpoczęli przygodę z honorowym krwiodawstwem będą ją w przyszłości dzielnie kontynuować, a krwi osobom potrzebującym nigdy nie zabraknie.
Do zobaczenia w kolejnym roku szkolnym!
Mariola Maciejewska