Matematyczny Konkurs Origami „ZIMOWA ODSŁONA”

14 grudnia  zakończył się Matematyczny Konkurs Origami  „ZIMOWA ODSŁONA”….
Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie z papieru ozdoby świątecznej…
Dwudziestu uczniów naszej szkoły zmierzyło się w tej tradycyjnej sztuce japońskiej i wykonało przepiękne  kartki pocztowe, bombki, choinki, mikołaje i bałwany.
Celem konkursu było popularyzowanie sztuki orgiami, kształtowanie wyobraźni przestrzennej, pogłębianie wiedzy w zakresie m. in. symetrii osiowej i obrotowej, wielokątów, podobieństwa figur, sprawności manualnej i koncentracji .
Ocenie podlegały następujące cechy pracy: oryginalność i precyzja wykonania, estetyka pracy oraz dobór koloru i papieru.

Spośród otrzymanych prac jury : Danuta Maroska, Teresa Rymko i  Lidia Fit wybrało te najlepsze.

I miejsce- Kinga Rzepecka-II TMT, Łukasz Wójcik-III TMT, Monika Łukasik -I TH,

II miejsce-Łukasz Szczepaniak –III c ZSZ, Robert Brończyk- III TH, Karolina Broda-I TH,

III miejsce-Konrad Pawłowski-  II TI, Samanta Obrębska- I TH, Wojciech Ciesielski- II TI.

Laureaci konkursu otrzymali najwyższą ocenę za wykonanie matematycznych dzieł sztuki. Gratulujemy!!
Zapraszamy do oglądania prac w gablotce matematycznej w bloku XV!!

Danuta Maroska