IX Konkurs Matematyczny organizowany przez PWSZ w Elblągu i W – MODN w Elblągu

3 marca br. rozpoczął się internetowy IX Konkurs Matematyczny organizowany przez PWSZ w Elblągu i W – MODN w Elblągu. W naszej szkole brało w nim udział 6 uczniów z klas 2 TI i 2 TMT. Konkurs składa się z 4 etapów.

Dwa pierwsze etapy polegały na samodzielnym rozwiązaniu 20 zadań poprzez platformę Moodle. Aby przejść do kolejnego etapu uczniowie musieli osiągnąć wynik minimum 15 punktów.

Do III etapu z naszej szkoły zakwalifikowali się następujący uczniowie: Patryk Strzałecki i Radosław Oramus – uczniowie 2 klasy Technikum Mechatronicznego.

III etap odbył się 24 kwietnia 2017. W III etapie należało rozwiązać również 20 zadań, przy czym czas na rozwiązanie to 40 minut. III etap jest rozgrywany w szkołach pod okiem nauczycieli bez możliwości korzystania z jakichkolwiek pomocy.  Rozgrywany był poprzez stronę konkursu, w pracowni informatycznej.

Do finału, którego termin planowany jest na przełomie maja-czerwca, zakwalifikowało się 50 uczestników III etapu internetowego. Aby dostać się do finału należało uzyskać 13 punktów. Nasi uczniowie byli o włos od finału – Radek uzyskał 12 punktów a Patryk 11.

Są to bardzo dobre wyniki biorąc pod uwagę, że w konkursie brało udział 1200 uczniów ze wszystkich klas liceów i techników szkół średnich naszego województwa, a do III etapu zakwalifikowało się 300 uczniów.

Edyta Kondraciuk – Pieniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.