I nadeszła chwila rozstania z murami Mechaniaka…

Dzisiaj, w piątek, 30 kwietnia, chwilę przed godziną 12 zabrzmiał dla czwartoklasistów ostatni dzwonek. Zakończył się pewien etap w życiu absolwentów technikum 2017-2021, o czterech specjalnościach: informatyk, hotelarz, mechatronik, pojazdów samochodowych. Wszyscy zerkali w zachmurzone niebo wypatrując promieni słońca, które ociepliłyby choć na chwilę nastroje kończących dziś szkołę. Uroczystość dla klas czwartych odbyła się bez udziału innych klas, bez nauczycieli, którzy ich uczyli. Niestety, nie mieli oni okazji pożegnać się z kolegami z klas niższych i z nauczycielami.

W swoim przemówieniu, skierowanym do bohaterów dzisiejszej uroczystości, Pani Dyrektor Monika Bogdanowicz wyraziła radość z tego, że wszystkie osoby ukończyły szkołę, pomimo trudnych warunków nauki zdalnej, a także  podziękowała wszystkim za to, że chcieli być uczniami naszej szkoły.

W rygorze sanitarnym, zostały wręczone przez Panią Dyrektor świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem, nagrody dla najlepszych i najbardziej aktywnych uczniów oraz pozostałe świadectwa ukończenia technikum.

Czwartoklasiści otrzymali także tarcze Absolwenta Mechaniaka 2021, które przygotowali dla nich, na pamiątkę, koledzy i koleżanki z klas trzecich.

Tegoroczni absolwenci naszej szkoły nie zapomnieli także o tradycyjnym „drzewku absolwenta”, które posadzili wraz z wychowawcami na terenie szkoły.

Rozdział pt.: „Mechaniak” w ich życiu zakończył się w dniu dzisiejszym. Przed nimi nowe wyzwania, nowe możliwości, nowe horyzonty, a może i dalekosiężne plany.

Kończącym szkołę życzymy połamania długopisów (koniecznie czarnych) na maturze!!!

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości