VIII OLSZTYŃSKIE DNI NAUKI I SZTUKI

Olsztyński Oddział Naczelnej Organizacji Technicznej zaprosił po raz kolejny Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach do udziału w Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki.

Zaproszone zostały szkoły ponadgimnazjalne z województwa warmińsko-mazurskiego, które odnoszą największe sukcesy w Konkursie Prac i Projektów Praktycznych Uczniów Szkół Średnich organizowanym przez NOT we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim i Kuratorium Oświaty.
Oprócz naszej szkoły zaproszono dwie szkoły olsztyńskie: Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych oraz Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej.
Tak więc kolejny raz, w dniu 22 września 2010 roku, mogliśmy zaprezentować naszą szkołę i jej największe osiągnięcia w Olsztynie. Prezentowaliśmy sukcesy 2 projektów „unijnych” realizowanych w naszej szkole, których koordynatorem jest pani Małgorzata Kozieł: „Mechatronika – zawód przyszłości” oraz „Z pasją do techniki”, a także sukcesy naszych uczniów na konkursach i olimpiadach technicznych. Prezentację przygotowaliśmy w formie wystawy zdjęć, broszur informacyjnych, dokumentacji prac uczniów oraz materiałów multimedialnych. Nasza wystawa – zorganizowana w Sali Konferencyjnej Domu Technika – prezentowała się całkiem okazale. Interesowali się nią uczniowie i nauczyciele z olsztyńskich szkół a także zwiedzający wystawę przedstawiciele stowarzyszeń branżowych Warmińsko-Mazurskiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Olsztynie.

Wystawę przygotowali nauczyciele: Krzysztof Lewandowski, Zbigniew Murawski, Stanisław Rudziński. Szkołę reprezentowali również uczniowie: Marcin Kłębucki i Patryk Bartółd.
Miło nam, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Kresowiaków stał się szkołą znaną i postrzeganą pozytywnie w województwie, którą coraz częściej przedstawia się jako przykład dobrej praktyki w wielu obszarach działalności dydaktycznej.

Z. Murawski