Młoda krew ratuje życie – VII edycja turnieju

VII Edycja Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” dobiegła końca. Oficjalne podsumowanie niestety nie uwzględnia sprawozdań, które wpłynęły po terminie.

Postanowiliśmy jednak zamieścić je wspólnie z innymi i podliczyć, aby uczniowie ze tych szkół wiedzieli jakie wyniki uzyskali. Konkurs przeznaczony był dla pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i pomaturalnych oraz studentów uczelni wyższych i odbywał się w terminie od 1.09.2009 do 30.04.2010 roku. Łącznie wszyscy uczestnicy oddali w programie 1 361, 416 litra krwi.

Cele konkursu:
• wzmocnienie działalności młodzieżowych Klubów HDK PCK
• utworzenie nowych Klubów HDK PCK na terenie szkół i uczelni
• zachęcenie uczniów i studentów do popularyzowania idei honorowego oddawania krwi
• poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się
• promocja honorowego krwiodawstwa w społecznościach lokalnych;
• integracja szkolnych i uczelnianych środowisk młodzieżowych.

Najlepsze miejsca zajęli w kategorii 1. wskaźnika aktywności:
1.ZS Rolniczych w Czachówkach
2.ZS w Górowie Iławeckim
3. Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

W 2. Kategorii Ilości oddane krwi najlepsze miejsca zajęli:
1. ZS Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach
2. ZS im. Norwida w Nowym Mieście Lub.
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalych nr 2w Bartoszycach

Wszystkie szkoły biorące udział w programie na konferencjach rejonowych dla nauczycieli otrzymają imienne podziękowania dla koordynatorów oraz podziękowania za udział, zwycięzcy otrzymają puchary.

Joanna Kowalczyk
Oficjalne podsumowanie turnieju i wręczenie nagród odbyło się 22. 09. 2010r. w siedzibie ZR PCK w Bartoszycach.