Etap podstawowy XXXVIII Olimpiady Ekologicznej

10 stycznia 2023r.w naszej szkole odbyły się eliminacje stopnia podstawowego XXXVIII Olimpiady Ekologicznej. Do etapu szkolnego przystąpiło 30 uczniów z następujących klas: I TMt, I TH, II TMt, III TI, IV TI i IV TPS/IV TMT i IV TH. Test, jak co roku, składał się z 50 pytań zamkniętych. Aby zakwalifikować się do etapu okręgowego należało uzyskać min. 80 % punktacji, czyli 40 punktów. Niestety żadnemu z uczestników nie udało się uzyskać takiego wyniku. Najwyższe wyniki (30 punktów – 60%) uzyskało dwóch uczniów: Michał Jaroszewicz z klasy II TMt i Mateusz Siemiński z klasy III TPS.

Wszyscy uczestnicy konkursu mieli okazję sprawdzić poziom swojej wiedzy z zakresu ekologii, geografii, biologii i ochrony środowiska. Test cechował się więcej niż średnim poziomem trudności, dlatego wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję wyników i zachęcam do udziału w następnym roku!
M. Maciejewska