AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Jak co roku w naszej szkole, aby uczcić i upamiętnić tych, którzy oddali swoje życie na ołtarzu Ojczyzny, odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Narodowe Święto Niepodległości, tj. 11 listopada. Akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym jak i w tamtym roku, uczniowie głośno i z głębi serca wyrażali swoją miłość do Ojczyzny. Akademia miała charakter montażu słowno – muzycznego. Na czarnych panelach Pani Alina Mikołajczyk umieściła słowa Jana Pawła II, które wyraził podczas drugiej pielgrzymki do Polski. Przyświecały nam one w trakcie tworzenia całej akademii. Płonące świece i lampiony podkreślały podniosły charakter uroczystości. Apel prowadzili Aleksandra Bachanowicz z kl. III TH i Rafał Kozłowski z kl. II TMT.
Uczniowie recytowali liryki najwybitniejszych twórców literatury polskiej, takich jak: Cypriana Norwida, Juliusza Słowackiego, Wisławy Szymborskiej, Leopolda Staffa czy Adama Mickiewicza. Przepięknie, wręcz anielsko wykonane zostały utwory „Łatwopalni” przez Paulinę Owczarek z I TH, „Zegarmistrz światła” – Martyna Brudzeńska z kl. III TH, Sylwia Pisarek z II TI i Mateusz Antosik z kl. II TMT oraz na zakończenie w finezyjnym piano „Dziwny jest ten świat” – głos Martyny niósł słuchających daleko… W akademii udział wzięli: Izabella Waluk, Aleksandra Owczarek oraz Aleksandra i Martyna z III TH, Piotr Warmachowski kl. III TPS, Sylwia z II TI, Mateusz i Rafał z kl. II TMT, Paulina, Kamila Witkowska i Patrycja Truszkowska z I TH.
Nastrojową i wykonaną we współczesnych aranżacjach muzykę przygotowała pani Lilla Szewczyk. Usłyszeliśmy pieśni Adama Kowalskiego, Marka Grechuty czy śpiewany tekst Piotra Skargi. Dekoracje przygotowała pani Alina Mikołajczyk, która jak zawsze upiększa wszelakie akademie i apele organizowane w szkole.
Na koniec uroczystości głos zabrała pani Dyrektor Monika Bogdanowicz, która pochwaliła występujących uczniów oraz zaprosiła do wzięcia udziału w obchodach 11 listopada na Placu Konstytucji 3 Maja w środę o godz. 18.00.
Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie akademii. To bardzo budujące, że można na Was liczyć i że jesteście tak zdolni. Dziękujemy Bartłomiejowi Kucharskiemu z kl. III TMT za obsługę sprzętu nagłośnieniowego.

Lilla Szewczyk, Alina Mikołajczyk i Sylwia Kapturska

1 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23