Debata „Jak zadbać o lepszy klimat w naszej szkole?”

Z inicjatywy Szkolnego Klubu Młodych UNICEF oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu „Promieniści” odbyła się debata „Jak zadbać o lepszy klimat w naszej szkole?” Jako, że UNICEF kieruje się w swoich działaniach zapisami w Konwencji o prawach dziecka oddaje młodym ludziom głos, aby był słyszany i wysłuchany. Poprosiliśmy uczniów naszej szkoły, aby dokończyli następujące zdania:
1. Chciałbym/-ałabym aby w naszej szkole…..
2. Brakuje mi w szkole…….
3. Przeszkadza mi w szkole…..
Na powyższe pytania, oczywiście anonimowo, odpowiedziało ponad 150 uczniów. Odpowiedzi zostały przeanalizowane i policzone. Wybraliśmy kilka problemów najczęściej wymienianych przez uczniów. Do dyskusji zaprosiliśmy Panią dyrektor Monikę Bogdanowicz oraz Pana dyrektora Stanisława Rudzińskiego, Pana Wiesława Kuracha oraz Panią pedagog Iwonę Jedwabnik. Przedstawicielami nauczycieli były Pani Elżbieta Klimus oraz Pani Sylwia Jarzębowicz-Sudujko. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas – I, II, III oraz IV. Wnioski z debaty oraz pozostałe problemy zostały spisane i przekazane na ręce Pani dyrektor. Członkowie Klubów będą monitorować wdrożenie wspólnych postanowień w życie. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia debata i wspólnie przyczynimy się do poprawy klimatu panującego w naszej szkole.

Szkolny Klub UNICEF, Szkolny Klub Wolontariatu „Promieniści”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.