Mechatronicy zdobyli uprawnienia elektryczne

Piątek i sobotę (12 i 13 kwietnia) uczniowie III i IV klasy technikum mechatronicznego w Bartoszycach poświęcili  na przygotowanie się do egzaminu państwowego sprawdzającego umiejętności z zakresu prac z instalacjami i urządzeniami elektrycznymi.

Szkolenie przygotowujące do egzaminu prowadzili w ZSP nr1 im. Kresowiaków inżynierowie – specjaliści i rzeczoznawcy ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich: Sylwester Rączkiewicz oraz Krzysztof Nossek.

Zajęcia trwały od godziny 8.30 do 14.30. Po południu w sobotę odbył się egzamin przeprowadzony przez 3-osobową Komisję Kwalifikacyjną powołaną przez Urząd Regulacji Energetyki. Uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą i uzyskać Świadectwo Kwalifikacyjne, które uprawnia do pracy w przemyśle w zakresie (w zależności od wykazanej wiedzy) obsługi, konserwacji, eksploatacji, remontów, montażu urządzeń elektrycznych. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że zdecydowana większość naszych absolwentów wykorzystuje zdobyte uprawnienia w pracy zawodowej.

Organizatorem całego przedsięwzięcia był nauczyciel mechatroniki Zbigniew Murawski, który z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem i należy do Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Serdecznie gratuluję naszym nowym elektrykom sukcesu – zdanego egzaminu, ale także mądrości i ambicji – to z ich inicjatywy odbyło się szkolenie, to oni poświęcali swój czas na zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności. To kolejna grupa – 17 uczniów, która po ukończeniu szkoły ma dodatkowe kwalifikacje uznawane w państwach Unii Europejskiej.

Zbigniew Murawski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.